Przydomowe oczyszczalnie ścieków BioTECH
Jako producent przydomowych oczyszczalni ścieków z wieloletnim doświadczeniem, możemy zaproponować mieszkańcom województwa lubelskiego, oczyszczalnie ścieków w typoszeregu od 4 do 50 użytkowników. Największym i niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się jednak oczyszczalnie ścieków dedykowane dla gospodarstw domowych tzw. przydomowe oczyszczalnie, które są ekologiczną alternatywą dla drogich w utrzymaniu (ze względu na konieczność wywozu ścieków) tradycyjnych szamb bezodpływowych. W tym segmencie rynku firma BIOTECH jest jednym z liderów a nasze zbiorniki oczyszczalni są coraz chętniej wybierane przez Klientów z Lublina, Zamościa, Chełma, zastępując tradycyjna szamba bezodpływowe czy mniej skuteczne oczyszczalnie drenażowe.
Wsłuchując się w głosy z rynku i uwagi naszych Klientów stworzyliśmy serię przydomowych oczyszczalni ścieków, dedykowane dla gospodarstw domowych od 4 do 10 użytkowników, które cechują: wysoka skuteczność oczyszczania, prostota użytkowania, bezawaryjność i solidne wykonanie. Naszymi sztandarowymi oczyszczalniami są przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków BIOTECH 4, BIOTECH 6 i BIOTECH 10.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków BIOTECH dostarczamy i montujemy na terenie całej POLSKI. Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Zamość, Lublin, Nałęczów, Tomaszów Lubelski, Radzyń Podlaski lub okoliczne miejscowości nie musisz się martwić. Na terenie woj. lubelskiego posiadamy autoryzowanych instalatorów, którzy pomogą Ci w doborze zbiornika odpowiedniej wielkości i sprawnie zamontują przydomową oczyszczalnię BIOTECH.
Jesteś z woj. lubelskiego i potrzebujesz wydajnej biologicznej oczyszczalni ścieków?
zadzwoń: 608 756 592
Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków BioTECH
Procesy oczyszczania ścieków w oczyszczalniach firmy BIOTECH przebiegają w technologii mechaniczno-biologicznej pracującej za pomocą osadu czynnego.
Oczyszczanie ścieków rozpoczyna się w pierwszej komorze (osadnik wstępny), gdzie występują procesy beztlenowe. Następuje oddzielenie części stałych gromadzących się na dnie zbiornika w postaci osadu od tłuszczu, który flotuje na powierzchni. Dalej ścieki przelewają się grawitacyjnie przez specjalne zasyfonowanie do reaktora biologicznego, w którym zachodzą procesy tlenowe. Występują tutaj bakterie tlenowe, dla których za pomoca dmuchawy membranowej doprowadzany jest tlen.
Reaktor w oczyszczalni ścieków BIOTECH pełni również funkcję bufora, który uodparnia oczyszczalnię na nierónomierność dopływu ścieków. Z bioreaktora ścieki przepływają do leja Imhoffa, w którym następuje doczyszczenie ścieków jak również występuje recyrkulacja osadu nadmiernego w zależności od potrzeb do bioreaktora lub osadnika wstępnego. Z leja Imfoffa ścieki przepływają do osadnika wtórnego (komora klarowania), gdzie następuje ostateczne oczyszczenie ścieków.Następnie woda pościekowa odprowadzana jest do drenażu rozsączającego, studni chłonnej, cieków wodnych czy oczek.
Oczyszczalnie BIOTECH można wyposażyć w pompę zatapialną dzięki czemu zaoszczędzimy na zakupie przepompowni. Daje nam to możliwość swobodnego rozplanowania odbiornika (np. drenaż) do oczyszczalni ścieków.
Zalety oczyszczalni BIOTECH
- największa skuteczność oczyszczania sposród dostępnych na rynku oczyszczalni potwierdzona certyfikatem CE
- bardzo wytrzymała konstrukcja (naziom do 1,6m)
- najniższa energochłonność oczyszczalni
- energooszczędna i niezawodna dmuchawa
- wywóz osadów nie częściej niż raz w roku
- bez konieczności stosowania biopreparatówty
- możliwość serwisowania we własnym zakresie (bez konieczności serwisowania przez serwis autoryzowany)
- oczyszczalnia zgodna z najnowszą normą PN-EN 12566-3:2005+A2:2013
Oczyszczalnie BIOTECH - przemyślana i solidna konstrukcja
Oczyszczalnie ścieków firmy BIOTECH można montować na dużych głębokościach (1,6m pod poziomem terenu) z uwagi na zastosowanie przy produkcji wysokiej jakości polietylenu jak również przemyślanej konstrukcji monolitycznej (zbiornik w kształcie walca w pionie, brak grodzi) co gwarantuje uniknięcie praktycznie w każdych wypadku najbardziej awaryjnego elementu systemu jakim jest przepompownia ścieków surowych (montowana w przypadku głębokiego wyjścia rury kanalizacyjnej z budynku).